Życie każdego człowieka ma jakiś cel !

Witam Was po dość dłuugiej nieobecności. Bardzo się cieszę, że wreszcie mogę wrócić do pisania. Przerwa miała być krótka ze względu na ”problemy techniczne”, ale później każdy dzień był coraz bardziej intensywny i wyczerpujący  co uniemożliwiało mi napisanie dobrej notki.

  Dzisiaj jest już prawie półmetek wakacji, a więc jak Wam mijają wakacje ? Jeśli chodzi o mnie to przez większość lipca nic szczególnego się nie działo. Od ubiegłej  środy jestem wolontariuszem na ŚDM w Auschwitz i jestem z tego bardzo zadowolony. Poznałem mnóstwo ludzi z całego świata , którzy mają w sobie bardzo dużo pozytywnej energii :D  Mimo, że jest to praca bardzo wyczerpująca sprawia mi ogromną satysfakcję.

   Podczas tych wakacji było wiele dni, które zmarnowałem. Spałem do południa, później ogarniałem się  do popołudnia, a wieczory spędzałem ze znajomymi. Nie ma nic złego w spotykaniu się ze znajomymi, ale dopadło mnie pewnego rodzaju zmęczenie, które demotywowało mnie do życia.

Jednak przyszedł czas w którym zrozumiałem ile mogę zrobić w ciągu jednego dnia. Na początku były to skromniejsze rzeczy takie jak np. pomaganie babci w ogródku, posprzątanie domu i docenienie swojej mamy.  Później każdy dzień był już coraz piękniejszy. W momencie kiedy zacząłem sobie wmawiać, że uda mi się wykorzystać każdą chwile tego dnia, tak się działo xd

 Poranne spacery z psem zaczęły mnie jeszcze bardziej motywować do  godnego przeżycia nie tylko dnia, ale życia. Staram się traktować każdy dzień jako ostatni i dzięki temu miałem i nadal mam odwagę zrobić rzeczy, które przekładam z dnia na dzień.

     Życie pisze różne scenariusze i tylko od nas zależy czy spróbujemy trochę poimprowizować czy też zdamy się na los. Obecna sytuacja na świecie sprawia, że ludzie zamiast walczyć poddają się… Nikt już nie może zagwarantować nam pełnego bezpieczeństwa ,ale to nie powód do strachu tylko argument, że nie powinniśmy tracić życia na kłótnie, głupoty czy zamartwianie się ,a na spełnianie swoich marzeń i przeżycia swojego życia jak najlepiej. Jedni mają dane żyć kilka dni lub lat, a inni kilkadziesiąt i tego niestety nie da się zmienić. Jednak jeśli mamy już tą szanse żeby  żyć to wykorzystajmy ją ! Zróbmy to dla tych, którzy takiej szansy nie mieli… i nie twierdzę, że jesteśmy wyjątkowi  bo żyjemy ! Nie ma ludzi wyjątkowych, ponieważ każdy rodzi się jako zwykły człowiek i nie ważne jest gdzie i kiedy się   urodzi ,ale to kim zostanie i jaką ścieżkę życia wybierze.

   Pamiętajcie, że możemy być kim chcemy, lecz to zależy od  naszego podejścia do życia. Nie bójcie się marzyć i walczyć o swoje marzenia bo życie każdego człowieka ma jakiś cel …

 

Zapraszam do komentowania i dzielenia się swoimi  przemyśleniami :-)

Miłego dnia <3

  2 comments for “Życie każdego człowieka ma jakiś cel !

  1. 23 grudnia 2016 o 12:04

    Przeczytałam 3 pierwsze notki na Twoim blogu i muszą stwierdzić, że przyjemnie się czyta. Oby tak dalej. Powodzenia i pozdrawiam ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *