Fascynacja życiem…

Witajcie :) Jak Wam mijają  wakacje ?

Ja od kliku dni przebywam na wsi xd Co roku odwiedzam to miejsce, ponieważ tutaj czuje się wolny i niezależny. Każda chwila spędzona na  łonie natury jest dla mnie niesamowita. Mój czas się zatrzymuje, a mi  pozostaje  delektowanie się powiewem wiatru, który sprawia, że w raz z nim opuszczają mnie wszystkie troski…

  Mój życiowy fundament jest zbudowany z minut, które spędziłem na łąkach.  Moja motywacja i wola walki narodziła się właśnie tam.  Być może jest to dla Was dziwne, ale polany traktuję jak drugi dom. Nikt i nic nie jest w stanie wysłuchać mnie tak jak natura.  To  właśnie tam wykrzykuje swoje złości i skacze z radości, a nawet rozmawiam sam ze sobą  i jestem z tego dumny ! Mogę powiedzieć, że robię sobie „prywatne” wykłady na temat  swojego życia i udzielam sobie porad :P Być może brzmi to żałośnie albo dziwacznie, ale taki jestem i nie mam zamiary się z tym ukrywać. Bo gdybym nie powiedział sobie nagłos tego co mnie dręczy i co chciałbym w sobie zmienić to niemiałbym w sobie odwagi, która pomaga mi  zwalczyć  lęki i problemy.

     Dzięki  kilkugodzinnym spacerom zdałem sobie sprawę jak bardzo fascynujące jest życie i przyszłość. Nigdy nie wiemy co się wydarzy i niczego nie jesteśmy pewni oprócz tego, że śmierć odwiedzi każdego z nas, bez wyjątków ! Wiemy też, że kiedyś rzeki przestaną płynąć, lodowce się roztopią, a  morza i oceany wyschną. Nie wiemy tylko kiedy i  właśnie to mnie najbardziej fascynuje w życiu. Zawsze towarzyszyła i będzie nam towarzyszyć niepewność, która ma na celu coś bardzo ważnego dla życia człowieka. Otóż próbuje nas skłonić  do zrobienia rzeczy, które odkładamy na później. Życie mamy tylko jedno i nikt nie wie czy zakończy się ono jutro, czy za kilkadziesiąt lat , a więc warto odkładać marzenia, i plany na czas który być może już nigdy nie nastąpi ?

Zadaje to pytanie sobie i Wam : Czy jesteś  gotowy na realizowanie swoich marzeń i panów już teraz ?  Odpowiedz nie jest taka prosta jak się wydaję i być może musisz porozmawiać sam ze sobą, żeby uzyskać szczerą odpowiedz. Liczę na wasze komentarze i pamiętajcie, że od was zależy jak będą  wyglądały kolejne godziny, tygodnie i lata….

 

Pozdrawiam i życzę miłej nocy  :-)

  5 comments for “Fascynacja życiem…

 1. ~Kwiecista
  15 sierpnia 2016 o 00:26

  Woow! Nie jest to długa notka, a już wyciągnęłam nowe wnioski ze swojego życia. Bardzo piękny tekst i podziwiam Cię za rozmawianie ze samym sobą !!! Nie każdy jest na tyle odważny, żeby się do tego przyznać, a Ty to zrobiłeś, a wiec szacun ode mnie ! PS.ZWIĘKSZ AKTYWNOSĆ

 2. 17 sierpnia 2016 o 16:24

  Ciężko jest myśleć o przyszłości, bo trzeba wybierać, a to, przynajmniej dla mnie nie jest łatwe. Ale jak się nie ruszymy z kanapy, czy fotela, to nic nie osiągniemy i będziemy żałowali!
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

 3. okropna.dziewczyna
  30 stycznia 2017 o 13:14

  Kocham takie chwile spędzone na wsi. Może dlatego, że na niej się wychowywałam i zawsze był spokój i cudowne odprężenie na łące. Brakuje mi takich dni. Teraz jeżdżę tam tylko jak mam wolne od szkoły i od pracy, czyli rzadko. Chcę wakacje. Dzięki Twojemu wpisowi, bardzo za tym zatęskniłam. Więc teraz spraw bym miała jak najszybciej wolne haha :D Zapraszam na mojego bloga i miłego dnia życzę! :)

 4. 8 marca 2017 o 12:33

  lubie to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *